/

Mon

17

Feb

2020

„ŚWIATOWY DZIEŃ KOTA” – Zimy nie ma, a koty harcują

17 lutego obchodzimy „Światowy Dzień Kota”. W Przedszkolu Publicznym w Czaplinku, Czarny Kot - na szczęście - urządził sobie przyjęcie z tej okazji. Zaprosił do zabawy wszystkie przedszkolaki. Dzieci poznały koty z różnych bajek oraz koci język - były miauczanki, mruczanki, drapanki, wspinanie się na płotki i wiele innych wspólnych zabaw.

Ta ciekawa inicjatywa – to nie tylko oddanie hołdu tym pięknym zwierzętom ale przede wszystkim uwrażliwienie nas na los opuszczonych kotów i przypomnienie, że zwierzęta to nie zabawka na chwilę ale żyjące stworzenie, które tak samo czuje, jak my i za których los w pełni odpowiadamy.

Przedszkolaki na spotkanie przyniosły kocie przysmaki, które zostaną przekazane samotnej, starszej Pani, która opiekuje się 14 bezdomnymi kotami w Szeligowie.

W Czarnego Kota wcieliła się pani Joanna Brożek, która była też animatorką spotkania:)

P.S. Serdecznie dziękujemy rodzicom dzieci za karmę dla kotów. Warto pomagać!!!

 

                                                                                              

Iwona Mierzejewska, Renata Rylik

Wed

05

Feb

2020

Dokarmiamy ptaki

W środę 5 lutego w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia edukacyjne w ramach współpracy z Regionalną Dyrekcją Ochrony Środowiska w Szczecinie. Prowadziły je panie Aleksandra P. i Agnieszka S. Podczas spotkania dzieci 4-letnie z grupy „Biedronki” zapoznały się z tematem dokarmiania ptaków zimą. Dowiedziały się, że jest to trudny czas dla ptaków, dlatego należy im pomagać. Poznały gatunki zimujące w Polsce, a także miały okazję obejrzeć rzeźbione eksponaty. Dzieci dowiedziały się też czym można dokarmiać ptaki i same z dużym zapałem wkładały właściwy pokarm do karmnika. Ponadto bawiły się „przy muzyce”, naśladowały odgłosy ptaków, wykonały w grupach plakat podsumowujący omawiany temat. Wszystko to sprawiło dzieciom wiele radości. Na koniec wybrały się do przedszkolnego ogrodu, by uzupełnić jedzenie w karmniku i obserwować głodnych gości.

 

Anna Obarzanek

Mon

03

Feb

2020

Góra Grosza

Fri

24

Jan

2020

IV Przedszkolny Przegląd Kolęd i Pastorałek

Wed

22

Jan

2020

Dzień Babci i Dziadka - Pszczółki

Tue

21

Jan

2020

Dzień Babci i Dziadka - Motylki

Sun

12

Jan

2020

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Fri

10

Jan

2020

BAJKOWY BAL KARNAWAŁOWY

Karnawał to czas zabaw i tanecznych szaleństw. Dzieci z naszego przedszkola 8 i 10 stycznia 2020 roku uczestniczyły w balu, którego hasłem przewodnim był temat ,,W krainie bajek’’. Przedszkolaki wcieliły się w różne bajkowe i filmowe postacie. Z dumą i radością prezentowały swoje  stroje.  W czasie balu karnawałowego spełniło się nie jedno marzenie, gdy dzieci na chwilę mogły wcielić się w ulubioną postać. Niezliczone księżniczki, czarownice, kowboje, policjanci, wróżki, żabki, biedronki, motylki, kotki, myszki, piraci opanowali na kilka godzin nasze przedszkole.       
Było też spotkanie z Mikołajem, paczki przygotowane przez Radę Rodziców i pamiątkowe zdjęcia. Po raz pierwszy bawiły się z nami dzieci, które na co dzień uczęszczają do przedszkola w Broczynie. Bajkowa atmosfera na długo pozostanie w pamięci naszych pociech.    
Bal prowadziła  pani Wioleta Szczecińska „Vanessa-Animator Czasu Wolnego” ze Złocieńca.

                                                                                                       Renata Rylik

 

Fri

20

Dec

2019

JASEŁKA I WIGILIA W PRZEDSZKOLU

Tue

17

Dec

2019

Wycieczka - Fabryka bombek - Pszczółki, Orlęta

Dzieci z grupy „Pszczółki „ i „Orlęta” 17.12.2019 r. wyruszyły na wycieczkę do Koszalina. W programie była wizyta w fabryce bombek Glass Color i zabawy w parku trampolin Play Park. Wszyscy z wielkim zachwytem oglądali jak powstają ozdoby choinkowe. Dzieci miały możliwość obserwowania i samodzielnego ozdabiania bombek. Każde zabrało do domu, podpisaną swoim imieniem błyszczącą ozdobę choinkową. Park trampolin był ukoronowaniem całego wyjazdu. Po rozgrzewce prowadzonej przez instruktora  trampolin, ścianki wspinaczkowe, tory przeszkód, baseny z kółkami, sala pełna klocków były do naszej dyspozycji.  

BYŁO SUPER!

 

 

Katarzyna Czyszkowska
wychowawca grupy „Pszczółki” 
          

Fri

06

Dec

2019

,,Odwiedziny Św. Mikołaja’’

,,6 grudnia – jak dobrze wiecie Święty Mikołaj chodzi po świecie.
Dźwiga swój worek niezmordowanie i każde dziecko prezent dostanie.
A kiedy rozda już prezenty, wraca do nieba uśmiechnięty.”

 

                                                                                                                              Halina Szal

 

6 grudnia wszystkie dzieci z niecierpliwością czekały na Św. Mikołaja. Przedszkolaki od samego rana pełne emocji tropiły ślady na przedszkolnym holu, które zostawił Mikołaj. Bawiąc się i tańcząc spoglądały na drzwi i okna nadsłuchując ,,Mikołajowych dzwoneczków.”  Przygotowały dla miłego Gościa niespodzianki: wiersze, piosenki i laurki. Po śniadaniu w przedszkolu pojawił się Św. Mikołaj z workiem prezentów. Był bardzo radosny, chętny do wspólnej zabawy i tańca. Obdarował dzieci prezentami: biletami do sali zabaw ,,Akuku’’, słodkimi upominkami oraz ,,Automatem do losowania”. Dzieci z wielką radością losowały niespodzianki dla siebie. Pięcio i sześciolatki wzięły udział w grze terenowej zorganizowanej w parku przez Czaplinecki Ośrodek Kultury pt. ,,Gdzie jest Św. Mikołaj?”. Zadaniem dzieci było pokonanie trasy, która miała doprowadzić je do Mikołaja. Na dzieci czekały zadania np.: pisanie listu do Mikołaja, wykonanie łańcucha na choinkę oraz pakowanie prezentów. Przedszkolaki musiały odszukać w parku Mikołaja i obdarować Go wykonanymi upominkami. Radości i emocji było wiele. Gdy dzieci dotarły do Mikołaja, zostały obdarowane słodyczami. Mimo chłodnego dnia, nikomu nie było zimno. Bałwanek częstował gorącą czekoladą. Żegnając niezwykłego Gościa dzieci obiecały, że w przyszłym roku również będą grzeczne.

 

 

Renata Rylik

Thu

05

Dec

2019

Biedronki pieką pierniki

W naszym przedszkolu zapachniało świętami… 5 grudnia dzieci z grupy „Biedronki”, zgodnie z przedświąteczną tradycją, upiekły pyszne świąteczne pierniki. Z pomocą rodziców przygotowanie wypieków szło sprawnie i bez trudu. Przedszkolaki mieszały składniki, wygniatały i wałkowały ciasto według przepisu. Wszystkim podobało się wykrawanie świątecznych kształtów przy pomocy foremek. Następnie słodkie ciasteczka piekły się w przedszkolnej kuchni, a po przedszkolu unosił się wspaniały zapach, który wprawił wszystkich w świąteczny nastrój. Po upieczeniu przedszkolaki pięknie przyozdobiły ciasteczka. Zabawa była doskonała, a pierniki wyszły przepiękne i przepyszne.

 

 

Anna Obarzanek 

Tue

26

Nov

2019

Dzień Niepodległości

101 rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości

 

„ Ja to mam szczęście , że w tym momencie

żyć mi przyszło w kraju nad Wisłą,

Ja to mam szczęście” Janusz Radek

 

8 listopada 2019 r. przy ul. Wałeckiej odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości. Sześciolatki z grupy „ Orlęta” wystąpiły w strojach ułańskich. Wspólnie odśpiewano hymn Polski. Dzieci zatańczyły poloneza, recytowały wiersze i śpiewały piosenki patriotyczne. Na akademię zaproszone zostały trzy grupy pięciolatków i rodzice dzieci sześcioletnich. Zaproszenie gości obejrzeli także prezentację multimedialną zdjęć przedstawiających  charakterystyczne miejsca z Czaplinka i z całej Polski.

Orlęta zostały nagrodzone gromkimi brawami za występ pełen powagi i patriotycznego nastroju.

 

Organizatorzy: Anna Bronis

 

                      Renata Suska

Mon

25

Nov

2019

Dzień Pluszowego Misia

,,Czy to jutro, czy to dziś każdemu potrzebny jest Miś.’’

Jak co roku, 25 listopada przedszkolaki z naszego Przedszkola uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. W tym dniu każde dziecko przyniosło do przedszkola swojego ulubionego, pluszowego przyjaciela – MISIA. W udekorowanym „Paluszakami” przedszkolnym holu dzieci miały okazję poznać historię narodzin pluszowego misia oraz ideę święta najpopularniejszej dziecięcej zabawki. Wysłuchały opowiadań, wierszy i ciekawostek na temat życia niedźwiedzi. Śpiewały znane piosenki o misiach oraz bardzo aktywnie uczestniczyły w licznych radosnych zabawach muzyczno – tanecznych, czerpiąc radość przytulając się do swojej maskotki. Nie zabrakło także degustacji Misiowego przysmaku –MIODU.

Na zakończenie radosnej uroczystości przedszkolaki złożyły życzenia swoim misiom i odśpiewały 100 lat!

 

Renata Rylik

Fri

22

Nov

2019

„GÓRY, ŚLĄSK, KUJAWY...CZYLI REGIONY POLSKI”

W roku szkolnym 2019/2020 nasze przedszkole uczestniczy w Interdyscyplinarnym Programie Edukacji Medialnej i Społecznej pt. „Kino Szkoła” współorganizowanym przez Kino „Mewa” w Złocieńcu.

W dniu 22 listopada 2019r. na pierwsze spotkanie z cyklu obejmującego cały rok szkolny pojechały dwie grupy przedszkolaków – sześciolatki z grupy „Sowy” i pięciolatki z grupy „Zajączki”.

W kinie na przedszkolaków czekała pani w stroju krakowskim, która zaprosiła dzieci do zabaw edukacyjnych związanych z tematem spotkania „Góry, Śląsk, Kujawy…, czyli regiony Polski”.

Dzieci z wielkim zainteresowaniem obejrzały krótkometrażowe filmiki związane
z omawianą tematyką, poprzedzone zabawami edukacyjnymi:

- „Na zbójeckich dróżkach” – seria „Wędrówki Pyzy”;

- „Wuj Karlik” – seria „Bolek i Lolek wśród górników”;

- „Wesele kujawskie” – seria „Wędrówki Pyzy”;

Udział w zajęciach w przystępny sposób przybliżył dzieciom tematykę lokalizacji i cech charakterystycznych wybranych regionów Polski. Dzieci poznały nazwy krajów sąsiadujących z Polską i słowa powitania w tych językach. Zapoznały się wyglądem strojów i przyśpiewek ludowych omawianych regionów. Aktywnie uczestniczyły w zajęciach – śpiewały, klaskały i podrygiwały rytmicznie.

 

 

Iwona Mierzejewska 

Wed

06

Nov

2019

Przedszkolny przegląd recytatorski

W środę, 6 listopada w Przedszkolu Publicznym w Czaplinku po raz kolejny odbył się przegląd recytatorki pt. „Zwierzęta duże i małe”. Przegląd ma formę prezentacji dowolnego utworu literackiego. Celem konkursu jest zainteresowanie dzieci poezją, rozwijanie ich zdolności recytatorskich i prezentacja umiejętności aktorskich. Występy dostarczają dzieciom wiele radości, nauczycielom satysfakcji, a rodzicom ogromnych powodów do dumy.

W przeglądzie wzięły udział wszystkie dzieci z naszego przedszkola, dlatego też został on podzielony na trzy tury. Jako pierwsi wystąpili najmłodsi artyści, dla których był to pierwszy występ dla tak dużej publiczności. Mimo ogromnej tremy bardzo dobrze poradziły  sobie na scenie. Przedszkolaki zaprezentowały wiersze takich autorów jak: Julian Tuwim, Jan Brzechwa czy Wanda Chotomska. Występy dzieci mogli oglądać rodzice, babcie i dziadkowie, którzy ten dzień postanowili spędzić razem z nami. Wspierali swoje pociechy i nagrodzili je gorącymi brawami.

Takie dni jak te przybliżają dzieciom twórczość polskich poetów, a recytowane wiersze rozwijają ich wyobraźnię.

 

                                                                       
Renata Suska, Teresa Młodzik

Fri

25

Oct

2019

Święto Ziemniaka w Trzcińcu

Fri

18

Oct

2019

Wycieczki przedszkolaków do lasu

W dniach 9 i 18 października odbyły się autokarowe wycieczki do lasu zorganizowane przy współpracy z Nadleśnictwem Czaplinek dla wszystkich grup wiekowych.

Głównym celem wizyty w lesie było przybliżenie przedszkolakom środowiska przyrodniczego, jakim jest las oraz zapoznanie dzieci ze zwierzyną i roślinnością tam występującą.

W Leśniczówce Hubertówka - Zofiówka dzieci zostały powitane przez pracowników Nadleśnictwa i wzięły udział w zajęciach edukacyjnych przygotowanych specjalnie dla nich. Dzieci poznawały przyrodę patrząc, słuchając i dotykając. Poznały: drzewa iglaste, liściaste, krzewy, paprocie. Słuchały odgłosów lasu i zbierały dary lasu do kącika przyrody w sali przedszkolnej. Dużą atrakcją dla dzieci było spotkanie z właścicielem „Pasieki Fujarskich- Miód Drahimski”, panem Konradem, który ciekawie opowiadał o życiu pszczół.Zajęcia te uświadomiły przedszkolakom, że przyrodę należy kochać i szanować.  

Wycieczka do lasu wzbogaciła wiedzę przedszkolaków oraz miała walory zdrowotne.

Serdecznie dziękujemy Nadleśnictwu Czaplinek za przekazaną wiedzę, mile spędzony czas na świeżym, zdrowym powietrzu w otoczeniu pięknej, malowniczej przyrody oraz miodowy poczęstunek w postaci ciepłego napoju.   DZIĘKUJEMY!!!

 

Renata Rylik

Mon

14

Oct

2019

Dzień Edukacji Narodowej

Dnia 14 października z okazji Dnia Edukacji Narodowej w naszym przedszkolu  odbyła się uroczystość,  na którą zostali zaproszeni emeryci naszej placówki, obecni pracownicy oraz goście: Burmistrz Czaplinka pan Marcin Naruszewicz,  z – ca Burmistrza pan Jarosław Tarnowski, Rada Rodziców.
 Uroczystość przygotowała Joanna Brożek z grupą „Motylki”. Sceną zawładnęły dzieci, które zaprezentowały program artystyczny. Zaprezentowały przedstawienie teatralno - muzycznego oparte na głosach ptaków. Następnie przedszkolaki poprzez piosenki i rymowanki wyraziły swoje uznanie wszystkim pracownikom przedszkola za codzienną opiekę nad nimi, cierpliwość, troskę
 i wychowanie. Występ artystyczny dzieci zakończyły wykonując układ choreograficzny do piosenki „ Bella Ciao”, który został nagrodzony gromkimi brawami. Zwieńczeniem uroczystości było wspólne odśpiewanie „ Sto lat”. Dzieci z pomocą rodziców wręczyły laurkę z życzeniami oraz różę tym, którzy obchodzili swoje święto. Życzenia i słowa uznanie za bardzo dobra pracę wyrazili również włodarze naszego miasta. Serdecznie dziękujemy.

 

 

Joanna Brożek

Fri

04

Oct

2019

Konkurs przyrodniczy

Dnia 4 października 2019 r. w Czaplineckim Ośrodku Kultury odbył się
„Międzyprzedszkolny Konkurs Przyrodniczy”.

Kształtowanie opiekuńczej postawy dziecka wobec roślin i zwierząt, pokazanie walorów estetycznych, harmonii panującej w przyrodzie, uświadomienie znaczenia przyrody  w życiu człowieka oraz dostrzeganie zagrożeń płynących z zanieczyszczenia środowiska, wyrabianie odpowiedzialnych zachowań dziecka wobec przyrody i uświadamianie konieczności chronienia jej, to główne cele, jakie przyświecały organizatorowi konkursu przyrodniczego -  Przedszkolu Publicznemu w Czaplinku.
W tegorocznej edycji konkursu gościliśmy dzieci pięcioletnie i sześcioletnie z Niepublicznego Przedszkola Sióstr Salezjanek, z Niepublicznego Przedszkola „Edukacja”  oraz z Przedszkola Publicznego z oddziałem w Broczynie. Łącznie do zmagań konkursowych przystąpiło 11 grup przedszkolnych, 230 dzieci! Bardzo istotnym elementem owego wydarzenia, było, to aby dzieci biorące udział w poszczególnych konkurencjach nie czuły presji z występu przed publicznością, aby konkurs był formą zabawy. Tak też się stało. Bajkowa sceneria i zabawy z krasnalami, sprawiły, że była to wielka przygoda i wspaniała zabawa!
Wszystkie grupy otrzymały nagrody, które wręczyło jury w składzie: Burmistrz Miasta i Gminy Czaplinka – pan Marcin Naruszewicz, Zastępca Burmistrza – pan Jarosław Tarnowski, Wicedyrektor Przedszkola Publicznego w Czaplinku – pani Teresa Młodzik, pracownik Nadleśnictwa Czaplinek – pani Joanna Zagata, przedstawicielka Zakładu Gospodarki Komunalnej w Czaplinku – pani Agnieszka Chrościcka, Inspektor ds. ochrony środowiska – pani Katarzyna Trzcińska,  Rada Rodziców Przedszkola Publicznego w Czaplinku w osobach; Ewa Grajek, Jolanta Gąsienica i Marta Ząbczyk.

Sponsorem nagród była Gmina Czaplinek. Bardzo dziękujemy.

 

 

Jolanta Mazur 

Wed

02

Oct

2019

Zajączki robią soki

Fri

27

Sep

2019

Światowy Dzień Jabłka

W naszym Przedszkolu po raz pierwszy odbył się happening z okazji Światowego Dnia Jabłka -28 września.

Już od poniedziałku, 23 września dominowała tematyka owocowa.We wszystkich grupach, dzieci omawiały wygląd i smak jabłek. Porównywały wielkość, określały kolor i kształt. Rysowały, malowały, wyklejały jabłuszka duże i małe tworząc grupowe drzewka owocowe. Uczyły się wierszyków i piosenek.

Piątek, 27 września był dniem wspaniałej jabłuszkowej zabawy - pani Ania i Ula rano, w holu przedszkola witały dzieci i rodziców zapraszając do spróbowania chipsów jabłkowych i owoców. Piękna dekoracja w holu nawiązywała do tematyki. Dzieci z radością pokazywały rodzicom wykonane przez siebie prace. W skrzynkach i koszach było mnóstwo kolorowych jabłek.

I była wspólna zabawa – prezentacja wiersza lub piosenki przez poszczególne grupy. Były „kolorowe jabłuszkowe pociągi”, dzieci uczyły się piosenki „Jabłuszko rumiane” i tańczyły przy utworze „Małe czerwone jabłuszko”. Był świeżo wyciśnięty sok z jabłek, jabłuszka pieczone i smaczna szarlotka.

 

Jedno jabłko dziennie, trzyma lekarza z daleka ode mnie” - takim mottem zakończyliśmy obchody „Światowego Dnia Jabłka”. Powinniśmy każdego dnia pamiętać o korzyściach płynących ze spożywania jabłek. Wszak Polska jest największym producentem jabłek na świecie.

 

Iwona Mierzejewska

Fri

27

Sep

2019

Turniej piłki nożnej

 „SKRZAT CUP” Szczecinek

 

Dnia 27.09.2019r. drużyna dzieci z grupy „Zajączki” Przedszkola Publicznego w Czaplinku wzięła udział w organizowanym przez UKS  Akademia Piłkarska Szczecinek turnieju piłki nożnej. Jest to turniej, w którym biorą udział dzieci 5 letnie.

Współorganizatorem turnieju jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Szczecinku i Samorządowa Agencja Promocji i Kultury w Szczecinku.

W turnieju uczestniczyły grupy przedszkolaków ze Szczecinka i z Barwic. Mecze piłki nożnej odbywały się w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 6 w Szczecinku, wg zasady „każdy z każdym” i trwały po 8min. Obowiązywały przepisy zgodne z PZPN - ale jednak uproszczone bez spalonych. Dzieci walczyły dzielnie wbijając gole przeciwnej drużynie, każdy strzelony gol powodował ogromną radość.

Wszyscy bawiliśmy się bardzo dobrze, dzieci były szczęśliwe. Były również inne atrakcje - zabawy na kolorowych materacach, które wypełniły czas w przerwie między meczami. „Zajączki” zdobyły puchar, każdy uczestnik dostał medal, nagrodę rzeczową i słodki upominek.

 

 

Anna Denis

Wed

25

Sep

2019

Z wizytą w Zapiecku

„Życie na wsi” – pasja, tradycja i rzemiosło.

 

Dnia 25 września przedszkolaki z grupy „Orlęta” odwiedziły Żelisławski „Zapiecek” działający przy Stowarzyszeniu Miłośników Żelisławia. Ideą działającego przedsiębiorstwa jest popularyzowanie tradycyjnego rzemiosła, rękodzielnictwa i zwyczajów wiejskich związanych min. z wypiekiem chleba. Dzieci wraz z gospodarzami przygotowały drożdżowe bułeczki z nadzieniem jabłkowo-różanym, które wypiekały w tradycyjnym kamiennym piecu.

Wdziały jak rośnie len, zbierały jego nasiona oraz jak pozyskuje się włókno z roślin. Poznały technikę gręplownia wełny i poznały trudną sztukę tkania dywanów.  Nauczyły się wyrabiać bransoletki z kolorowej wełny.   

Dzięki uprzejmości gospodarzy dzieci mogły zobaczyć zwierzęta tj. owce i konie; dowiedzieć się jak mieszkają i co jedzą. Na koniec przedszkolaki upiekły na ognisku kiełbaski, a na deser jadły zerwane prosto z krzaka maliny.

Bardzo dziękujemy pani Irenie Klas za ciekawe warsztaty, pani Amelii Cieplińskiej za miłą atmosferę oraz Radzie Rodziców za opłacenie transportu, dzięki czemu dzieci mogły odwiedzić „Zapiecek”, miejsce bardzo klimatyczne, tworzone przez ludzi z pasją, którzy zarażają nią innych.

 

                                                                                                                Renata Suska 

Fri

20

Sep

2019

Ogólnopolski Dzień PRZEDSZKOLAKA

Dzieci z Przedszkola Publicznego w Czaplinku, w piątek 20 września obchodziły swój dzień - Dzień Przedszkolaka. Specjalnie na tę uroczystość Panie przygotowały dla nich wiele atrakcji i niespodzianek. Od wczesnych godzin rannych w przedszkolnym holu rozbrzmiewały dyskotekowe przeboje wprowadzając radosny nastrój. Wesołe rytmy zachęcały i porywały do tańca, rozbudzały wszystkich wychowanków i nie tylko. Po śniadaniu w swoich grupach dzieci wzięły udział w wesołych zabawach i konkursach czerpiąc radość z bycia przedszkolakiem. Nie zabrakło życzeń, słodkiego poczęstunku i kolorowych, mydlanych baniek. Największą atrakcją okazały się dmuchane zamki, które stanęły w przedszkolnym ogrodzie. Po bardzo aktywnym dniu pełnym pozytywnych wrażeń szczęśliwe i uśmiechnięte dzieci wróciły do domu z balonami.

 

 

Renata Rylik

Wed

18

Sep

2019

Wizyta policjantów

Thu

11

Jul

2019

Wycieczka do parku owadów

Tue

18

Jun

2019

Zakończenie zerówek

Sat

01

Jun

2019

Festyn rodzinny

Fri

31

May

2019

Olimpiada sportowa

Fri

24

May

2019

Dzień Matki - Ptaszki, Żabki

 

PTASZKI

 

link do zdjęć:

https://photos.app.goo.gl/nT6E6vLJnEdVd96H8

 

 

ŻABKI

 

link do zdjęć:

https://photos.app.goo.gl/Qe7Cy9MVpiCLtu7ZA

 

 

Fri

05

Apr

2019

Czerwony Kapturek w wykonaniu grupy Motylki

Thu

21

Mar

2019

Pierwszy dzień wiosny

Thu

07

Mar

2019

Pasowanie na przedszkolaka Liski i Ptaszki

Fri

15

Feb

2019

Bal karnawałowy

Thu

14

Feb

2019

Bal karnawałowy

Fri

25

Jan

2019

III Przegląd Kolęd i Pastorałek

Tue

22

Jan

2019

Sowy - Dzień Babci i Dziadka

Mon

21

Jan

2019

Ptaszki - Dzień Babci i Dziadka

Mon

21

Jan

2019

Biedronki - Dzień Babci i Dziadka

Fri

18

Jan

2019

Motylki - Dzień Babci i Dziadka

Thu

17

Jan

2019

Pierniczki dla babci i dziadka

Tue

15

Jan

2019

Poznajemy sowy - gr. Sowy i Ptaszki

Fri

11

Jan

2019

Jasełka dla rodziców

Fri

21

Dec

2018

Wigilia - grupy gr. z ul. Wałeckiej

Fri

21

Dec

2018

Jasełka dla Przedszkola

Thu

06

Dec

2018

Mikołaj w przedszkolu

Thu

06

Dec

2018

Grupa Liski pieką pierniczki

Fri

30

Nov

2018

Konkurs recytatorski

Fri

30

Nov

2018

Andrzejki w grupie Żabki

Tue

27

Nov

2018

Cała Polska czyta dzieciom - pan Paweł Okulewicz też

Fri

23

Nov

2018

Urodziny Misia

Thu

22

Nov

2018

Festiwal balonów

Sun

11

Nov

2018

Dzień Niepodległości

fot. Alicja Nowicka - Koloredo

link do zdjęć:

Wed

07

Nov

2018

Lekcja historii w grupie Motylki

Tue

30

Oct

2018

Pokaz tresury psa

Fri

26

Oct

2018

Cała Polska czyta dzieciom - pani Alicja Sapińska też

Mon

22

Oct

2018

Sprzątanie Świata

Tue

16

Oct

2018

Rescue ZDR

Fri

12

Oct

2018

Dzień Edukacji Narodowej

link do zdjęć:

Thu

04

Oct

2018

wycieczka do lasu

Wed

26

Sep

2018

Konkurs ekologiczny

Tue

25

Sep

2018

Grupa Sowy w lesie

Fri

21

Sep

2018

Olimpiada w Szczecinku

Thu

20

Sep

2018

Dzień Przedszkolaka

Fri

14

Sep

2018

Policjant w przedszkolu

Wed

12

Sep

2018

Teatrzyk

Sat

01

Sep

2018

.

Wed

20

Jun

2018

Pożegnanie zerówek

Tue

19

Jun

2018

Kibice również w przedszkolu

Mon

18

Jun

2018

u Państwa Bondaruk

Thu

14

Jun

2018

wycieczka do parku owadów

Sat

09

Jun

2018

Festyn rodzinny

Mon

04

Jun

2018

W Parku Owadów

Wed

30

May

2018

Olimpiada sportowa

Fri

25

May

2018

Zajączki - zajęcia otwarte

Thu

24

May

2018

Słoneczka - zajęcia otwarte

Wed

23

May

2018

Muzyczne potyczki przedszkolaków

Mon

21

May

2018

Pszczółki w K-T-P

Thu

17

May

2018

Zajączki z wizytą w B.S.Sp. z o.o.

link do zdjęć:

Wed

16

May

2018

Powiatowy Festiwal Piosenki Przedszkolnej

Tue

15

May

2018

Spotkanie z pisarką i ilustratorką Izą Niewiadomoską-Labiak

Fri

11

May

2018

W aptece i u fryzjera

Fri

27

Apr

2018

Konkurs recytatorski - 6-latki

Wed

25

Apr

2018

Konkurs recytatorski

Wed

18

Apr

2018

Podchody w parku

Tue

17

Apr

2018

U dentysty

Mon

16

Apr

2018

Pokaz Pierwszej Pomocy

Boisz się, że wpadłabyś w panikę, gdyby ktoś na ulicy zasłabł? Nie wiesz, ile razy uciskać serce, a ile razy robić sztuczny oddech? Ale to wcale nie znaczy, że twoje dziecko też nie będzie wiedziało co robić. Przeciwnie, może świetnie dać sobie radę.

Gry i zabawy mają uwrażliwić i wykształcić u maluchów pewne odruchy i nawyki. Im młodsze dzieci, tym bardziej są chętne do tego typu zajęć. Dorośli mają więcej lęków. Zaczynamy się zastanawiać, ile razy powinniśmy ucisnąć, a ile razy zastosować sztuczny oddech. Ten proces myślowy wytrąca z podejmowania działania. Boimy się, że zaszkodzimy. Poza tym, jeśli nigdy nie przećwiczyliśmy na fantomie, obawiamy się, że pomoc będzie nieskuteczna.

Właśnie! A dzieci nie mają takich lęków. Dlatego warto od najmłodszych lat uczyć je prostego schematu ratowania życia.

Dlatego Pan Michał Walkiewicz z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Drawsku Pomorskim z młodzieżą z Grupy Medycznej Stowarzyszenie „Żarek” w dniu 16.04.2018r. zorganizował pokaz pierwszej pomocy. Młodzież zademonstrowała kolejne etapy takiej akcji: resuscytacja, pozycja bezpieczna, numery alarmowy. Dzieci z grup: Słoneczka, Motylki, Pszczółki i Zajączki aktywnie uczestniczyły w zajęciach ćwicząc na fantomach.

Spotkanie z grupą ratowników z pewnością utrwali w dzieciach prosty schemat działań ratujących życie. Dzieci były bardzo zadowolone z wielką ekscytacją opowiadały rodzicom czego nauczyły się w przedszkolu. Nasze spotkanie z ratownikami było możliwe dzięki uprzejmości rodzica z grupy Słoneczka kpt. Andrzeja Podolaka. Bardzo dziękujemy.

 

Anna Bronis

 

link do zdjęć:

przedszkole w czaplinku

 

PRZEDSZKOLE PUBLICZNE

W CZAPLINKU

ul. Grunwaldzka 5b

78-550 Czaplinek

NIP 2530322540

 

Telefon:

94 375 51 03

 

E-mail:

przedszkole.czaplinek@onet.pl


Numer konta Przedszkola Publicznego:

13 8581 1027 0413 0912 2000 0001

 

Numer konta Rady Rodziców:

32 8581 1027 0404 6604 2000 0001

 

ZAPRASZAMY

od poniedziałku do piątku

w godzinach

od 6.30 do 16.00

Dyrektor Przedszkola

przyjmuje w sprawach różnych:

 w czwartki

w godzinach

od 9.00 do 11.00

 

Godło Polski
Herb Czaplinka