,,Odwiedziny Św. Mikołaja’’

,,6 grudnia – jak dobrze wiecie Święty Mikołaj chodzi po świecie.
Dźwiga swój worek niezmordowanie i każde dziecko prezent dostanie.
A kiedy rozda już prezenty, wraca do nieba uśmiechnięty.”

Halina Szal

6 grudnia wszystkie dzieci z niecierpliwością czekały na Św. Mikołaja. Przedszkolaki od samego rana pełne emocji tropiły ślady na przedszkolnym holu, które zostawił Mikołaj. Bawiąc się i tańcząc spoglądały na drzwi i okna nadsłuchując ,,Mikołajowych dzwoneczków.”  Przygotowały dla miłego Gościa niespodzianki: wiersze, piosenki i laurki. Po śniadaniu w przedszkolu pojawił się Św. Mikołaj z workiem prezentów. Był bardzo radosny, chętny do wspólnej zabawy i tańca. Obdarował dzieci prezentami: biletami do sali zabaw ,,Akuku’’, słodkimi upominkami oraz ,,Automatem do losowania”. Dzieci z wielką radością losowały niespodzianki dla siebie. Pięcio i sześciolatki wzięły udział w grze terenowej zorganizowanej w parku przez Czaplinecki Ośrodek Kultury pt. ,,Gdzie jest Św. Mikołaj?”. Zadaniem dzieci było pokonanie trasy, która miała doprowadzić je do Mikołaja. Na dzieci czekały zadania np.: pisanie listu do Mikołaja, wykonanie łańcucha na choinkę oraz pakowanie prezentów. Przedszkolaki musiały odszukać w parku Mikołaja i obdarować Go wykonanymi upominkami. Radości i emocji było wiele. Gdy dzieci dotarły do Mikołaja, zostały obdarowane słodyczami. Mimo chłodnego dnia, nikomu nie było zimno. Bałwanek częstował gorącą czekoladą. Żegnając niezwykłego Gościa dzieci obiecały, że w przyszłym roku również będą grzeczne.

Renata Rylik