„ Kto ty jesteś – Polak mały…”

W Przedszkolu Publicznym w Czaplinku świętowanie rocznicy Odzyskania Niepodległości to jedno z ważniejszych wydarzeń w kalendarzu uroczystości przedszkolnych. Poprzez wychowanie patriotyczne, metodami dostępnymi percepcji dziecka, tradycje i miłość do Ojczyzny zaszczepiane są w przedszkolu od najmłodszych lat. Istotne jest tu tworzenie sytuacji edukacyjnych kształtujących szacunek do Ojczyzny. W dniach poprzedzających uroczystość przedszkolaki z Przedszkola Publicznego w Czaplinku upamiętniły te ważne wydarzenie. Dzieci - w pięknych strojach - już  w progu przedszkola, przy dźwiękach pieśni patriotycznych witały rodziców. Z wielką radością  rozdawały własnoręcznie wykonane biało – czerwone chorągiewki. Wcześniej brały udział w zajęciach plastycznych, tanecznych, muzycznych związanych z tematyką patriotyczną. Uwieńczeniem obchodów rocznicy Odzyskania Niepodległości był udział starszaków w turnieju „Wiedzy o Polsce”, który dnia 14 listopada zorganizowano w naszym  przedszkolu. Dzieci poprzez układanie puzzli, rozwiązywanie zagadek, wyszukiwanie różnic na obrazkach wykazały się doskonałą wiedzą o Polsce. Punkty przyznano także za Mazurka Dąbrowskiego, którego z wielkim pietyzmem odśpiewano przed całą społecznością przedszkolną. Jury w skład , którego wchodziły panie z Rady Rodziców z podziwem przyglądały się rozgrywkom i wspaniałej zabawie. Turniej zakończył się zwycięstwem wszystkich drużyn. Dzieci w nagrodę otrzymały pamiątkowe dyplomy i niespodzianki w formie słodkości.

Joanna Brożek

tu więcej zdjęć: