Happening ekologiczny

Od 1970 r. obchodzony jest na świecie Międzynarodowy Dzień Ziemi, a od 1990 r. również w Polsce, zawsze 22 kwietnia. Święto to ma na celu promowanie ekologicznych postaw i zwrócenie uwagi na problemy zanieczyszczania Ziemi.

Z tej okazji szkoły i przedszkola z terenu gminy Czaplinek, tj. Szkoła Podstawowa w Czaplinku, Szkoła Podstawowa w Broczynie, Gimnazjum w Czaplinku, Przedszkole Publiczne w Czaplinku oraz Niepubliczne Przedszkole Sióstr Salezjanek w Czaplinku przyłączyły się do akcji organizowanej przez Fundację ekologiczną ARKA pn. „Listy dla Ziemi”.
Akcja ta polega na pisaniu przez młodych ludzi listów na wykonanym z makulatury papierze. W listach dzieci namawiają dorosłych do działań proekologicznych. W tym roku głównym tematem listów jest ochrona powietrza przed zanieczyszczeniami związanymi z paleniem śmieci i niską emisją.
W ramach akcji w dniu 30 kwietnia br. dzieci z czaplineckich przedszkoli zorganizowały we współpracy z Gminą Czaplinek i Czaplineckim Ośrodkiem Kultury happening na rynku połączony z korowodem ulicami Czaplinka. Po przybyciu na czaplinecki rynek przedszkolaków przywitał Starosta Drawski Pan Stanisław Cybula oraz Burmistrz Czaplinka Pan Adam Kośmider.
Podczas happeningu dzieci przygotowały krótki program artystyczny oraz wystawę namalowanych przez siebie listów. Ponadto dzieci wzięły udział w układaniu puzzli przedstawiających kulę ziemską. Dla dzieci biorącej udział w akcji zorganizowany został skromny poczęstunek w postaci cukierków.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za aktywny udział i liczymy na współpracę w kolejnych akcjach „Listów dla Ziemi”.

Monika Sapińska

tu więcej zdjęć: