Jasełka 2013

„Pójdźmy do Betlejem i zobaczmy,

co się tam zdarzyło i o czym nam Pan oznajmił".

Ewangelia wg św. Łukasza 2:15-16

„Świąteczny czas…”

Święta Bożego Narodzenia to czas wyjątkowy, pachnący, pełen magii i radości. To czas refleksji, nadziei i serdecznych spotkań w gronie najbliższych. Wszyscy zatem, zarówno dzieci, jak i dorośli z niecierpliwością oczekują jego nadejścia. W Przedszkolu Publicznym w Czaplinku okres poprzedzający ten czas był niezwykle pracowity.  W poniedziałek, 16.12.2013r. o godz.16.30 na holu przedszkolnym odbyło się przedstawienie jasełkowe przygotowane przez 6-latki z grupy „Kotki” i  „Słoneczka”. Dzieci, od wielu dni, z wielkim zaangażowaniem i zapałem przygotowywały się do wystepu. W przełomowym dla nich dniu, ku uciesze zaproszonych gości, po powitaniu i złożeniu świątecznych życzeń przez pana Dyrektora, w pięknych strojach przedstawiły historię narodzin Dzieciątka Jezus. Stroje, wspaniała scenografia i oprawa muzyczna nadały występom uroczysty i nastrojowy klimat. Nad całością przedstawienia czuwały panie: Anna Obarzanek i Edyta Aleszko. Przedszkolaki  za wspaniały występ i z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia otrzymały: od pana Adama Kośmidera - burmistrza Czaplinka słodycze, od organizatorek pamiątkowe aniołki, a od publiczności gromkie brawa. Wszystkim dzieciom należą się ogromne pochwały za odwagę, zaangażowanie, nauczone wierszyki, kolędy i tańce, dzięki którym powstała wspaniała, świąteczna atmosfera oraz efektowne i urzekające widowisko.

Podczas spotkania, ogromną niespodzianką dla przybyłych gości, jak i dla samych „małych artystów” okazał się występ artystyczny  nauczycielek, które zaprezentowały się w nastrojowym utworze „Hallelujah: wokal- Anna Obarzanek, pianino- Edyta Aleszko, mandolina- Ewa Parzuchowska, gitara klasyczna- Anita Michalska, flet- Joanna Brożek, bęben- Iwona Mierzejewska.

Uwieńczeniem całego przedsięwzięcia było uroczysta kolacja wigilijna zorganizowana dla pracowników przedszkola i zaproszonych gości.  Zgodnie z tradycją, wszyscy zgromadzeni przy stole, przed poczęstunkiem,  po wspólnej modlitwie, wysłuchali  fragmentu Ewangelii poświęconej narodzinom  Jezusa Chrystusa, czytanej przez naszego katechetę,  ks. Tomasza Bloka, by następnie w tle nastrojowych kolęd połamać się opłatkiem, składając sobie  życzenia. Kolędowanie, rozmowy przy stole, przyczyniły się nie tylko do integracji   zgromadzonych, ale także do stworzenia atmosfery przepełnionej świątecznym ciepłem, radością i życzliwością. Cieszymy się, że w ferworze przedświątecznych przygotowań, znaleźliśmy czas, aby wspólnie przeżyć i poczuć magię  nadchodzących świąt.

Dnia 20.12.13r. nasi „mali aktorzy, tancerze” zaprezentowali się w kolejnej turze przedstawienia jasełkowego, tym razem dla dzieci z naszego przedszkola. Oba występy okazały się niezapomnianym przeżyciem, zarówno dla ,,młodych aktorów”, jak i ich przedszkolnych kolegów i zaproszonych gości. Wszystkim, którzy zaoferowali swoją pomoc w całym przedsięwzięciu serdecznie dziękujemy. Szczególne podziękowania należą się paniom: Monice Barna, Małgorzacie Zięba i Renacie Rylik.

Anna Obarzanek

tu więcej zdjęć: